"To poprzez język archetypowych symboli łączymy się ze źródłami, z których każda ludzka cywilizacja bierze swój początek"
Wojtek Kossowski

Pomiędzy najstarszymi formami architektonicznymi, Stupa jest uniwersalnym symbolem oświeconego umysłu, dobrze znanym znakiem w krajach, gdzie rozwijał się Buddyzm.

W Stupach odnajdujemy starożytne, monumentalne relikwiarze, kiedyś budowane dla królów i bohaterów, przetransformowane w głęboką ekspresję wiedzy. Właściwie zinterpretowana zarówno przez rozum jak i przez intuicję, Stupa odzwierciedla harmonię i perfekcję uniwersalnych zasad i zaprasza ludzką świadomość do rozwinięcia jej pełnych możliwości.

Ten, kto przebrnął przez pierwsze linijki tego tekstu w zasadzie jest już "w domu". Te kilka zdań, które są cytatem Lamy Anagariki Gowindy, wyjaśniają wszystko, co na temat Stupy musimy lub powinniśmy wiedzieć i czuć.

Stupy są najbardziej fascynującymi budowlami, jakie stworzyła nasza ziemska cywilizacja. Ich rozwój odzwierciedla rozwój naszych kultur, ich transformacja jest odbiciem zmian zachodzących w naszych filozoficznych koncepcjach.

Co to są Stupy?
Po co je budujemy?
Co oznaczają?
Skąd się wzięły?